Як кріпити МДФ панелі до стіни і стелі своїми руками

Як кріпити МДФ панелі до стіни і стелі своїми руками

21.02.2015 Выкл. Автор alumax

Навіть якщо раніше ви не працювали з подібним матеріалом, самостійно розібратися, як кріпити панелі МДФ до стіни або стелі цілком можливо. І в першу чергу необхідно підготувати інструменти і матеріали. У цей список входить простий олівець, куточок для розмітки прямого кута, будівельний рівень, ножівка по металу, перфоратор, шуруповерт або молоток, дюбелі і шурупи.

Робота починається з очищення поверхні, на яку буде проводитися кріплення. Її необхідно ретельно очистити від пилу і бруду. Крім того необхідно провести ретельний огляд на предмет наявності грибків і плісняви.

Якщо вам потрібно зробити стелю з МДФ панелей своїми руками, то знадобляться як направляючі профілі, так і підвіси, плюс дерев’яні бруски, які будуть виконувати роль поперечних деталей каркаса. Якщо ж мова йде про кріплення МДФ панелей до стіни, то досить буде простих брусків з дерева або спеціальної пластикової обрешітки

Найголовніше — правильно зробити розмітку під обрешітку, яка в подальшому дозволить точно закріпити всі елементи. Як це правильно зробити, можна побачити на фото стель з МДФ панелей. На цьому етапі важливо врахувати, що відстань між закріпленими панелями і справжнім стелею повинно бути достатнім, щоб в ньому розмістилися світильники, а також інші комунікації.

Монтаж стінових панелей МДФ також починається з розмітки місця, де буде прикріплена перша планка обрешітки (не має значення вертикальна або горизонтальна). Витримуючи необхідну відстань, кріпляться всі елементи обрешітки, а після цього починається монтаж стінових МДФ панелей. Вони фіксуються досить просто за допомогою кляймер або саморізів.

Не можна сказати, що монтаж панелей МДФ на стіну своїми руками — це складний процес. Швидше він монотонний і вимагає високої точності розрахунків і постійної уваги.