В якому форматі проходять відкриті торги в ПроЗорро

В якому форматі проходять відкриті торги в ПроЗорро

07.02.2022 Выкл. Автор alumax

Відкриті торги – це процедура, що проходить виключно з використанням системи ПроЗорро та може гарантувати кожному учасникові умови справжньої конкуренції. Це означає, що кожен користувач з самого початку знаходиться в таких самих умовах як і всі інші учасники. Тобто, коли з’являєтеся інформація про проведення відкритих торгів, в оголошенні прописуються всі вимоги до учасників.

Важливо, щоб в оголошенні була вказана вся інформація, починаючи з списку тендерної документації та закінчуючи зразком цінової пропозиції. Все що залишається робити потенційному учаснику – це слідувати всім вимогам і дотримуватися всіх пунктів, щоб не порушувати українського законодавства.

Для зручності, ви завжди можете скористатися посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/yak-provodytqsya-aukcion-na-zemlyu-za-novymy-pravylamy, що дозволить вам відразу перейти до переліку лотів. Далі, скориставшись фільтром, вам залишиться лише вказати параметри, що вас цікавлять та серед списку запропонованих оголошень знайти те, що вас справді зацікавить.

Не менш важливо, серйозно підійти до вибору електронного майданчика. Ви можете обрати енергетичну біржу або ж один з інших запропонованих майданчиків в ПроЗорро. Єдина обов’язкова вимога до вибору платформи – це наявність акредитації.

Що стосується самого циклу, згідно якого проходять відкриті торги, то він містить в собі декілька основних етапів. Ця послідовність вважається базовою і вона береться за основу при проведенні всіх відкритих торгів:

 • Підготовка до проведення закупівлі – це відноситься тих ситуацій, коли замовником виступає саме державна установа. До цього пункту можна віднести збір тендерної документації, визначення вимог, підготовку зразку заявки та іншої важливої інформації для учасників;
 • Публікація оголошення про проведення закупівлі – цим займається сам замовник і він повинен впевнитися в тому, що саме оголошення відповідає всім основним вимогам;
 • Подання пропозицій – на це також відводиться невеликий проміжок часу, протягом якого учасники можуть задавати питання стосовно торгів та надсилати свої цінові пропозиції;
 • Етап торгів – якщо це редукціон, то в кожному раунді учасники можуть знижувати свої цінові пропозиції. У випадку з аукціоном ситуація буде зворотною;
 • Кваліфікаційний раунд – після того, як закінчується час, що був відведений на подачу пропозицій, замовник має можливість проаналізувати всі отримані заявки, перевірити їх на відповідність та визначити переможця;
 • Підписання угоди – на цьому етапі сторони мають змогу задокументувати результати відкритих торгів. Важливо зауважити, що додатково потрібно підготувати звіт про підписання угоди й опублікувати його в ПроЗорро;

Наразі, формат проведення відкритих торгів має саме такий вигляд і його повинні дотримуватися всі учасники. 

Що можна купувати на державних торгах

Мова йде про проведення державних закупівель, що вважається одним з основних напрямків в електронних торгах. Кількість тендерів, що публікуються на електронних майданчиків є дуже великою і вона постійно зростає.

Важливо зауважити, що державні установи повинні проводити всі закупівлі, опираючись на річний план. Це документ, в якому прописуються всі заплановані закупки, які повинні проводитись протягом поточного року.

До цього плану річних закупівель може входити:

 • Закупівлю товарів – це може бути продукція різного призначення. Все залежить від того, хто є ініціатором проведення закупівлі;
 • Надання послуг – це може бути робота з фінансовими операціями, звітами, банківськими операціями й подібними послугами;
 • Виконання робіт – сюди можна віднести будівництво приміщень, виконання ремонтних робіт, укладання тротуарів та будь-якої іншої роботи.

Незалежно від того, якою саме була мета створення державної закупівлі, обов’язковою умовою є правильне формування оголошення.

Потенційний учасник повинен отримати всю важливу інформацію саме в оголошенні. 

Особливості формату державних торгів авто

Почати варто з того, що на державних аукціонах ви можете знайти виключно ті транспортні засоби, що раніше знаходились в користуванні бюджетними установами.

Тобто, мова йде про авто, які могли використовуватися різними адміністраціями, комунальними службами або ж сільськогосподарськими підприємствами державного значення.

Говорячи ж про особливості самого формату, то тут можна звернути увагу на такі моменти, як:

 • Послідовний алгоритм дій;
 • Прозорість процедури;
 • Справжня конкуренція;
 • Детальний опис кожного лоту.

Якщо є потреба щоб отримати консультацію з приводу участі в таких торгах, для цього можна завжди звернутися до служби технічної підтримки.