Що таке МДФ?

Абревіатура МДФ розшифровується як дрібнодісперсіонна фракція. Виготовляють такі плити з деревних волокон, щільність яких відповідає середнім показникам, спресовуючи їх в умовах підвищеного тиску.

Сфери застосування отриманих плит різноманітні. Для багатьох вироблених заводських виробів МДФ виступає в якості основи.

Розглянемо кілька основних напрямків використання цього матеріалу в побуті:

  • листові панелі МДФ використовуються для обробки підлог і стель;
  • обшивка стін панелями МДФ також зустрічається досить часто;
  • виготовлення меблів, фасади якої які можуть мати як гладку поверхню, так і бути прикрашеними різьбленими елементами;
  • завдяки своїм властивостям, МДФ широко застосовується в якості звукоізоляційного матеріалу, дозволяючи значно знижувати чутність між приміщеннями;
  • більш незвичайне, але дуже популярне застосування цього матеріалу — перетворення сталевих дверей. МДФ використовують в якості декоративної накладки на вже наявну поверхню, таким чином, удосконалюючи її зовнішній вигляд. При цьому купити МДФ накладки на вхідні двері можна в самих різних варіаціях і кольорах.

Таке широке застосування цей матеріал отримав завдяки тому, що в процесі його виробництва використовуються тільки повністю безпечні для здоров’я людини матеріали, зокрема карбідні смоли. Крім того такі плити мають чудові технічні характеристики: термо- і вологостійкість, а також не схильні до утворення на поверхні і всередині стружки різного роду грибків і плісняви. Все це робить МДФ-плити гідним конкурентом натуральної деревини.