Призначення електронних майданчиків – що потрібно брати до уваги

Призначення електронних майданчиків – що потрібно брати до уваги

29.09.2021 Выкл. Автор alumax

Люди, яким вперше доводиться брати участь в сучасній формі аукціонів, дуже часто не розуміють, що таке електронні майданчики, для чого вони потрібні та чому всі ними користуються для участі в торгах. Досить часто, користувачі навіть вважають, що такі сервіси є не зовсім важливим посередником, з яким не зовсім вигідно співпрацювати.

На сьогодні, без використання електронного майданчика ви не зможете взяти участі в жодному аукціону на легальних умовах. Для прикладу, навіть коли мова йде про реалізацію необробленої деревини, ви не зможете його придбати без попередньої реєстрації на одному з таких майданчиків.

Ви можете перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/auktsiony-po-prodazhe-lesa-v-ukraine-prohodyat-na-ploshadke-tb-u й особисто впевнитися в тому, що реєстрація на електронному торгівельному майданчику буде основною вимогою, яка є обов’язковою до виконання.

Ви можете звернути свою увагу на українську енергетичну біржу і більш детально ознайомитись з тим, що пропонує вам даний майданчик. Як мінімум, на ньому ви зможете швидко дізнаватися про всі новини, пов’язані з електронними торгами та переглядати перелік всіх самих актуальних оголошень.

Що потрібно знати про електронні торгівельні майданчики в Україні

Якщо говорити простими словами – це певний сайт, який дозволяє активно та зручно взаємодіяти замовникам та постачальникам. Для замовника – це зручний майданчик, де він може проводити торги й закупівлі в різних форматах та на особливих умовах. Для учасників – це реальна можливість отримати прозорі умови та реальну конкуренцію без корупційної складової.

Основна перевага електронних майданчиків – це їх зв’язок з системою ПроЗорро. На сьогодні, є більше 10-ти сервісів, що акредитовані в системі ПроЗорро. Це означає, що вони схвалені основною базою даних та контролюючим органом, на основі якого проходять всі торги на території України.

Обирати потрібно саме акредитовані сервіси, через те, що лише вони можуть гарантувати прозорість закупівель та можливість оскарження рішення замовника, якщо воно було прийняте з явним порушенням чітко зазначених норм.

Замовники мають можливість одночасно співпрацювати з різними майданчиками. Це може бути актуально, якщо ви зацікавлені в проведенні торгів по різним напрямкам, яких може не бути на окремих майданчиках. В такому випадку, використовувати можна декілька сервісів.

Що потрібно знати про торги СЕТАМ

Один з активно прогресуючих напрямків в електронних торгах стосується реалізації майна, що було взяте під арешт та повторно виставлене на електронний майданчик.

Частіше за все, коли мова йде про систему електронних торгів арештованим майном, це ті предмети або об’єкти, які були конфісковані в боржників внаслідок несплати коштів, згідно з умов, прописаних в договорі.

Конфіскація не відбувається у випадках, коли боржник хоч частково намагається погасити заборгованість. Майно може бути конфісковано на користь держави лише в тому випадку, якщо боржник ігнорує всі вимоги банківської установи та не має наміру віддавати кошти.

Сама конфіскація відбувається виключно через суд, після чого це майно протягом коротко проміжку часу повинно виставлятися на електронні торги.

Є, як мінімум, декілька моментів, чому варто взяти участь в таких торгах:

  1. Прозорість – конфіскація майна відбувається на прозорих умовах, тому майно, що виставляється на аукціон вважається абсолютно чистим та легальним;
  2. Умови – подібні торги проводяться в відкритому форматі і в учасників є реальна можливість відразу ознайомитися зі всіма вимогами та критеріями відбору;
  3. Ціна – практика показує, що вартість конфіскованого майна в ПроЗорро може бути на 30-40% нижчою від середніх ринкових показників;
  4. Формат – кожен користувач має повне право на те, щоб взяти участь в торгах. Це означає, що учасником можуть стати не лише юридичні, але й фізичні особи без досвіду роботи з торгами.

Це лише декілька моментів, які можуть стати серйозним приводом для того, щоб розглянути варіант з СЕТАМ.

Що можна придбати на державних торгах автотранспортом

На сьогодні, ще один популярний напрямок в аукціонах – це реалізація транспортних засобів в електронному форматі.

Беручи участь в таких торгах, ви можете обрати такі класи авто, як:

  • Легкові;
  • Вантажні;
  • Мототранспорт;
  • Сільськогосподарська техніка;
  • Комунальний транспорт.

Це лише декілька основних розділів, які ви зможете знайти на сайті будь-якого електронного майданчика. 

Головна вимога до учасників таких торгів – це детально ознайомитися зі всіма вимогами, що прописані в самому оголошенні. Особливо це стосується підписання договору й до цього процесу потрібно підходити особливо відповідально.