Правила виконання покупок на Українській енергетичній біржі

Правила виконання покупок на Українській енергетичній біржі

23.02.2021 Выкл. Автор alumax

ТБ «Українська енергетична біржа» займається проведенням електронних аукціонів. З 2019 року на ресурсі можна купити також електроенергію. Нові правила поширюються на виробників та постачальників. Вони регулюються спеціальним законом, який відноситься до ринку електроенергії.

Особливості покупки електроенергії на біржі

Електроенергію продають на основі двостороннього договору. Онлайн-платформа допомагає вигідно здійснити покупку та продаж. До того, як ввели нові правила та з’явилися такі можливості, ринок діяв так:

  • Виробники організовували оптовий продаж енергії державному підприємству.
  • Підприємство займалося перепродажем отриманого ресурсу компаніям, котрі забезпечують населення електроенергією.
  • Компанії продають енергію кінцевому користувачу.  Громадяни могли здійснити покупку згідно з установленим тарифом.

Однак після реформи вартість сформувалась на вільних та конкурентних умовах:

  1. Можна підписати угоду з виробником або постачальником, який уже купив ресурс.
  2. Організувати покупку на день вперед за вільною ціною.
  3. За декілька годин до використання.
  4. Купити на організованому ринку, щоб урегулювати дисбаланс.

Українська енергетична біржа єдина на території країни виконує подібні угоди. Вона гарантує безпеку та успіх торгів для окремих користувачів, фірм, постачальників, виробників.

Прозора покупка електроенергії на Українській енергетичній біржі

В Україні у багатьох користувачів є можливість організувати покупку електроенергії. В цьому допомагає система Прозорро.Продажі та УЕБ.  Взяти участь в торгах може кожен охочий. Для цього необхідно зареєструватися.

Торгівля електроенергією виконується з допомогою особливого програмного забезпечення. Електронний формат даного аукціону дозволяє організувати торги з комфортом. Всі угоди прозорі, гарантують чесну конкуренцію між усіма учасниками.

Якщо звернутися на сайт www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/kupit-elektroenergiu-na-birzhe-ukrainskaya-energeticheskaya-birz/, можна отримати допомогу кваліфікованих спеціалістів. На офіційному каналі біржі є всі необхідні інструкції, завдяки яким можна за короткий строк оволодіти технікою ведення онлайн-аукціону. Якщо виникнуть додаткові запитання, співробітники біржі з задоволенням дадуть відповідь.