Хто може придбати деревину на онлайн торгах Прозорро

Хто може придбати деревину на онлайн торгах Прозорро

03.05.2021 Выкл. Автор alumax

Деревина в Україні є цінним ресурсом, без якого не можуть існувати такі галузі господарства, як будівництво, виготовлення меблів, паливна промисловість, тощо. Ця сировина є державним майном і її продаж повинен здійснюватися під контролем держави.

Ще декілька років тому реалізація деревини в Україні проводилася на основі корупційних схем, при яких посадові особи навмисно знижували її вартість для «своїх». За весь період, на протязі якого деревина продавалася на основі тіньових схем, держава втратила багато коштів, які могли б бути використані для розвитку лісового господарства.

Раніше придбати деревину могли тільки обрані особи, які мали необхідні знайомства чи давали хабарі посадовцям. Але наразі стати власником промислової деревини може будь-хто: звичайний громадянин чи підприємство. Торгівля деревиною в Україні відтепер здійснюється в онлайні через відкриті електронні торги. Прийняти участь в аукціоні щодо продажу держмайна може будь-яка особа чи підприємство. Щоб отримати більше корисної інформації щодо продажу держмайна в Україні можна скористатися посиланням sale.uub.com.ua.

Що потрібно для того, щоб придбати деревину

Щоб стати власником деревини, необхідно в першу чергу обрати торгівельний майданчик та зареєструватися на ньому. Далі можна буде ознайомитися зі списком лотів, що є актуальними на даний час. Якщо потрібний лот буде знайдено, то слід уважно ознайомитися з умовами його придбання. Особливу увагу варто приділити таким пунктам, як початкова ціна, крок аукціону, дата та час початку торгів. Також треба уважно прочитати опис об’єкту продажі.

Якщо все влаштовує, то можна направити заявку на участь. Для цього також необхідно буде сплатити гарантійний внесок. Його розмір встановлюється системою. Зазвичай він складає 5% від початкової вартості товару. Цей внесок буде повернений, якщо учасник не переможе в змаганнях за право придбати лот.

Далі залишиться дочекатися початку аукціону та прийняти в ньому участь. В ході торгів треба буде подати свою цінову пропозицію. Усі учасники аукціону будуть робити свої ставки, а переможе той, чия ставка в кінці аукціону виявиться найбільшою.

Для того, щоб мати можливість підписати з продавцем електронний договір купівлі-продажу, покупець повинен завантажити в систему певні документи. Їх перелік буде відображений в умовах щодо участі в торгах. Після перевірки документів обох сторін між ними буде підписаний договір про купівлю лоту. Відповідно до його умов, продавець зобов’язується відправити деревину, що була вказана в лоті, покупцеві. На цьому сайті https://sale.uub.com.ua/ru/news/nyzhnij-sklad-derevyny-kupyty-na-elektronnomu-majdanchyku-uub знаходиться детальна інформація щодо продажу деревини в Україні.

Варто знати про те, що до завершення торгів покупець не може взаємодіяти з продавцем. Дані учасників торгів є анонімними. Вони стануть відомими лише тоді, коли система обере переможця. У випадку виникнення будь-яких питань щодо участі в торгах користувачі торгівельного майданчику можуть звернутися до менеджерів.