Державне підприємство «ProZorro.Sale» – найкращий майданчик для проведення електронних торгів в Україні

Державне підприємство «ProZorro.Sale» – найкращий майданчик для проведення електронних торгів в Україні

09.11.2020 Выкл. Автор alumax

Зараз в Україні аукціони з продажу конфіскованих активів офіційно проводяться на біржах електронної системи «ProZorro.Sale». На аукціонах виставляються лоти з такими об’єктами як: нерухомість, різні види транспорту, земельні ділянки, антикваріат та дорогоцінні речі, ювелірні прикраси, одяг, професійна техніка тощо, що були відібрані у банкрутів та боржників через несплату боргу за рішенням суддів. Завдяки цим прозорим та безпечним торгам фізичні особи можуть швидше повернути усі борги банкам-кредиторам та забути про свої назрілі проблеми з заборгованістю.

Як створюється та проводиться аукціон з продажу арештованих активів боржників через ДП «ProZorro.Sale»?

Перед початком створення оголошення про торги, об’єкт, що буде знаходитись у лоті варто перевірити. Це повинні робити професійні оцінщики конфіскованих товарів. За усіма їхніми висновками, вони встановлюють початкову вартість лота. Варто вказати, що виставляти на продаж товари з заниженою вартістю неможна. Далі до оголошення потрібно вписати такі дані:

  1. Місце знаходження об’єкту;
  2. Кількість, вага, чи об’єм;
  3. Особливості характеристики, функції;
  4. Стартова ціна;
  5. При необхідності документи на товар.

Згодом оголошення перевіряється фахівцями майданчика на різних інформаційних джерелах, аби інформація була офіційна та правдива. Після перевірки лот публікується на головному сайті uub.in.ua, а також на 44 біржах системи. Тепер майбутні конкурсанти можуть подавати заявки на участь та чекати сповіщення про початок торгів.

Слід знати, що онлайн аукціони проводяться щоденно з 9 по 18 годину. У визначений час конкуренти починають підвищувати вартість за лот, тим самим виборюючи право на володіння вмістом лоту. Такий процес продовжується до кінця відведеного часу. Після цього, система робить висновки щодо проведених торгів та вибирає їхнього переможця. Потрібно звернути увагу, що ніхто не може вплинути на результат аукціону, адже весь цей процес є повністю автоматизованим.

Далі учасник-переможець отримує можливість підписувати папери купівлі-продажу з продавцем чи постачальником. В разі необхідності, система може надати учаснику юридичний супровід на час проведення юридичних операцій.